اسید سولفوریک، اسید کلریدریک، اسید نیتریک، اسید سیتریک  اسید سولفوریک، اسید کلریدریک، اسید نیتریک، اسید سیتریک

i-tizabb.pdf [حجم: 32.93 کیلوبایت] ( تعداد دانلود: 13)
a-tizab.pdf [حجم: 210.3 کیلوبایت] ( تعداد دانلود: 13)

اسید تیزاب

اسید تیزاب
در رابطه با کسب اطلاعات راجع به قیمت خرید و فروش اسید تیزاب با ما تماس حاصل فرمایید. 

اسید تیزاب چیست ؟

معرفی اسید تیزاب :

تیزاب سلطانی محلولی بسیار خورنده و دود کننده زرد یا قرمز رنگ است. این محلول از تازه مخلوط اسید نیتریک غلیظ و اسید هیدروکلریدریک غلیظ که معمولا به نسبت حجمی یک به سه می باشند، بدست می آید. این ترکیب می تواند فلزات نادری چون طلا و پلاتین را در خود حل کند، هر چند تانتالیوم، ایریدیوم، اسمیوم، تیتانیوم و فلزات کم شمار دیگری توان ایستادگی در برابر آن را دارند. مخلوطی از تیزاب و اسید کلریدریک می تواند تمام فلزات حتی طلا را خود حل کند.

تیزاب سلطانی از مخلوط 1 به 3 اسید نیتریک و اسید هیدروکلریک غلیظ بدست می آید و اغلب برای انحلال فلز یا نمک آن از درون نمونه ها استفاده می شود، اما اگر مخلوط قوی تری نیاز باشد به جای اسید هیدروکلریک از اسید سولفوریک استفاده می کنند اما مخلوط جدید اسم قبلی را ندارد و در مواردی که احتمال رسوب سولفات وجود داشته باشد قابل استفاده نیست. مخلوط های بسیار قوی نیز وجود دارند. علت نام گذاری این اسید به نام تیزاب سلطانی این است که در فلزات با ارزشی همچون طلا، پلاتین و ..... کاربرد دارد. البته ماده سولفوکرومیک هم وجود دارد که قابلیت پاک کنندگی آن کمی کمتر از تیزاب سلطانی می باشد ولی به دلیل اینکه تهیه این ماده ارزان تر از تهیه تیزاب می باشد و نیز خطرات آن از تیزاب سلطانی کمتر است در بیشتر آزمایشگاه ها از این ماده برای پاک کردن رسوبات استفاده می شود سولفوکرومیک از حل کردن دی کرومات پتاسیم در اسید سولفوریک به دست می آید.در فرهنگ دهخدا این چنین تعریف شده است : مخلوطی ازتیزاب و اسید کلریدریک که می تواند همه فلزات حتی طلا را در خود حل کند.

این مطلب راجع به تیزاب، اسید تیزاب، فروش تیزاب، قیمت تیزاب، کاربرد تیزاب، روش ساخت تیزاب، موارد استفاده تیزاب، مضرات تیزاب می باشد.

این مطلب توسط شرکت کیمیا تهران اسید جمع آوری گردیده است.

سایت :

www.tehranacid.com

www.tacid.ir

کاربران گرامی می توانند جهت دانلود مطالب فوق روی لینک زیر کلیک نمایند. smile smile

مقاله اسید کلریدریک


تاریخ:29-07-1394, 11:42

نویسنده:admin

آمار بازدید:4399

دسته:اسید ها / مواد تولیدی و ترکیبی


تگ های مطلب :

محصولات مرتبط:

اسید تیزاب

اسید آنتیک کاری

اسید تیزاب

اسید ضد بتن

اسید تیزاب

اسید باطری

اسید تیزاب

اسید تارتاریک

اسید تیزاب

اسید استیک

اسید تیزاب

اسید بنزوئیک

مقالات مرتبط: